Czy Wegovy to właściwy lek do kupienia na odchudzanie?

Wegovy

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Co to jest zastrzyk odchudzający Wegovy?

Co powinienem wiedzieć przed zakupem Wegovy online w Polsce? Wegovy to zastrzyk odchudzający, który jest dostępny tylko na receptę. Substancją czynną w leku Wegovy jest semaglutyd, ten sam lek, który znajduje się w leku Ozempic. Wegovy jest dostępny tylko w pojedynczej dawce 2,4 mg, natomiast Ozempic jest licencjonowany tylko dla diabetyków i ma swoje własne dawkowanie. To jest zasadnicza różnica między tymi dwoma lekami.

Wegovy (semaglutyd) Injection 2,4 mg jest lekiem na receptę w postaci zastrzyków, który może pomóc osobom dorosłym z otyłością (BMI 30) lub nadwagą (BMI 27), które mają również problemy medyczne związane z wagą (takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca typu 2 lub wysoki poziom cholesterolu) w utracie wagi i jej utrzymaniu.

*Wegovy będzie wkrótce dostępny w naszej aptece partnerskiej, a tymczasem równie skutecznym zamiennikiem jest Saxenda.

Wegovy należy przyjmować tylko w połączeniu z niskokaloryczną dietą i regularnymi ćwiczeniami. Nie stracisz na wadze, jeśli użyjesz samego leku Wegovy bez dokonania również zmian w stylu życia.

Lek Wegovy zawiera semaglutyd, agonistę receptora GLP-1, które NIE powinny być stosowane z lekiem Saxenda lub Ozempic lub innymi agonistami GLP-1.

Nie wiadomo, czy stosowanie leku Wegovy w połączeniu z innymi produktami na receptę, bez recepty lub naturalnymi produktami zdrowotnymi w celu zmniejszenia masy ciała jest bezpieczne i/lub skuteczne.

Jak działa Wegovy?

Wegovy, znany również jako semaglutyd 2,4 mg, to lek na odchudzanie w postaci iniekcji. Jego główny składnik, semaglutyd, jest bardzo podobny do członka rodziny hormonów inkretynowych, glukagonu-lubnego peptydu 1 (GLP-1), który jest produkowany naturalnie w organizmie człowieka.

Twoje jelita normalnie produkują hormon GLP-1 po posiłku, aby pomóc regulować poziom cukru we krwi i zmniejszyć poziom glukagonu w organizmie. Działania insuliny są hamowane przez glukagon, naturalnie produkowany hormon. W rezultacie czujesz się mniej głodny, twój żołądek opróżnia się wolniej i pozostajesz „full”. dłużej.

Podsumowując, kupując Wegovy online w Polsce „sztuczki” swoje ciało do produkcji więcej GLP-1, który następnie komunikuje do mózgu, że jesteś pełny i don’t trzeba jeść.

Jaka jest cena Wegovy w Polsce?

 • Za 1 pen Wegovy cena wynosi: 637,83 zł
 • Za 2 pióra od Wegovy cena wynosi: 1112,51 zł
 • Za 3 pióra od Wegovy cena wynosi: 1586,30 zł
 • Za 4 pióra od Wegovy cena wynosi: 2064,55 zł
 • Za 5 piór od Wegovy cena wynosi: 2532,98 zł ( oszczędzasz 890 zł )

Czy Wegovy może pomóc w odchudzaniu?

W badaniu klinicznym 1 fazy Novo Nordisk Wegovy wzięło udział 1 961 otyłych (BMI 30 kg/m2) lub z nadwagą (BMI 27 kg/m2-29,9 kg/m2) pacjentów z co najmniej jedną chorobą współistniejącą związaną z masą ciała, taką jak dyslipidemia czy leczone lub nieleczone nadciśnienie tętnicze. Pacjenci otrzymali Wegovy, placebo oraz instrukcje dotyczące diety o obniżonej kaloryczności (utrata ok. 500 kcal/dzień), a także porady dotyczące zwiększenia aktywności fizycznej (zalecane minimum 150 min/tydzień).

W wyniku eksperymentu po 68 tygodniach uzyskano statystycznie istotne zmniejszenie masy ciała w porównaniu z placebo. Według badania, osoby stosujące Wegovy straciły średnio 14,8% masy ciała, w porównaniu z 2,8% dla osób przyjmujących placebo. Pacjenci otrzymujący placebo po prostu zmniejszyli spożycie kalorii i zwiększyli ilość ćwiczeń.

Wyniki wykazały również, że po 68 tygodniach 83,5% pacjentów na Wegovy straciło 5% lub więcej masy ciała. Gdy podawano placebo, 31,1% pacjentów straciło 5% lub więcej masy ciała. Przeprowadzono dodatkowe badania kliniczne, których wyniki wykazały statystycznie istotne zmniejszenie masy ciała.

vs Saxenda: Lek na receptę w postaci iniekcji o nazwie Saxenda® (liraglutyd) Injection 3 mg może pomóc niektórym osobom otyłym (BMI 30) lub z nadwagą (BMI 27) z dodatkowymi problemami medycznymi związanymi z wagą osiągnąć i utrzymać zdrową wagę. Lek Saxenda® należy przyjmować w połączeniu z dietą o obniżonej kaloryczności i zwiększoną aktywnością fizyczną.

Główna różnica między lekiem Wegovy a lekiem Saxenda® polega na tym, że lek Saxenda® przyjmuje się raz dziennie, natomiast lek Wegovy raz w tygodniu. Zarówno Wegovy jak i Saxenda® są agonistami receptora GLP-1 i należą do tej samej klasy leków hormonalnych podawanych we wstrzyknięciach.

Orlistat vs Wegovy: Potężny lek odchudzający, orlistat 120 mg kapsułki są stosowane w leczeniu otyłości i zmniejszenie ogólnego przyrostu masy ciała.

Badania kliniczne wykazały, że orlistat zmniejsza ogólne spożycie tłuszczu w diecie o około jedną trzecią. Ponieważ działa bezpośrednio w żołądku, orlistat może pomóc w redukcji wagi skuteczniej niż zdrowa dieta i zwiększona aktywność fizyczna.

Orlistat jest lekiem dostępnym tylko na receptę, który rozkłada tłuszcz pokarmowy na drobne kawałki, zanim organizm będzie mógł go wchłonąć. Orlistat zakłóca działanie enzymów odpowiedzialnych za wchłanianie tłuszczu z diety, zapobiegając jego wchłanianiu.

Orlistat musi być przyjmowany doustnie, natomiast Wegovy jest podawany dożylnie. Orlistat wymaga do trzech dawek dziennie (po każdym posiłku) i nie jest prawie tak wygodny jak Wegovy, który jest wstrzykiwany raz w tygodniu.

Ciąża

Kupowanie Wegovy bez recepty w Polsce może być niebezpieczne dla płodu. Jak tylko dowiesz się, że jesteś w ciąży, przerwij stosowanie leku Wegovy. Lek Wegovy należy przechowywać z dala od pacjentek co najmniej dwa miesiące przed spodziewaną ciążą.

Skutki uboczne stosowania wegovy

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi w badaniach klinicznych były:

 • (44% pacjentów) zgłosiło nudności.
 • Biegunka była zgłaszana przez 30% pacjentów.
 • Wymioty (zgłoszone przez 24% pacjentów).
 • (zgłosiło to 24% pacjentów): Zaparcia

Inne zdarzenia niepożądane obejmowały zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie i dyskomfort żołądkowy.

W badaniach na zwierzętach semaglutyd był związany ze zwiększoną częstością występowania guzów tarczycy. Lek Wegovy nie powinien być stosowany przez osoby z osobistym lub rodzinnym wywiadem dotyczącym guzów tarczycy lub choroby znanej jako MEN-2, ponieważ związek ten nie został wykazany u ludzi.

Buy Wegovy w Polsce powoduje również ciężkie uszkodzenie nerek, choroby pęcherzyka żółciowego, ostre zapalenie trzustki i zwiększenie częstości akcji serca. Odwiedź stronę internetową Wegovy, aby uzyskać więcej szczegółów na temat działań niepożądanych.

Ostrzeżenie i oświadczenie o ostrożności dotyczące zakupu Wegovy w Polsce

Pełna lista możliwych skutków ubocznych, ostrzeżeń i środków ostrożności, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem Wegovy online w Polsce znajduje się poniżej. Istnieją nawet niewielkie zagrożenia związane ze stosowaniem leków.

Ryzyko wystąpienia nowotworów komórek C tarczycy: Pacjenci z guzkami tarczycy w badaniu fizycznym lub obrazowym szyi lub zwiększonym stężeniem kalcytoniny we krwi powinni być poddani dalszej ocenie.

Ostre zapalenie trzustki: Wykazano, że semaglutyd i inni agoniści receptora GLP-1 zwiększają ryzyko rozwoju ostrego zapalenia trzustki, w tym śmiertelnego i niezakończonego zgonem krwotocznego lub martwiczego zapalenia trzustki. W badaniach klinicznych u biorców produktu Wegovy wystąpiło ostre zapalenie trzustki. Należy obserwować objawy ostrego zapalenia trzustki u pacjentów (w tym silny i uporczywy ból brzucha, czasami promieniujący do pleców, któremu mogą towarzyszyć lub nie wymioty). W przypadku podejrzenia ostrego zapalenia trzustki należy natychmiast przerwać stosowanie wegovy, a po stwierdzeniu ostrego zapalenia trzustki nie należy ponownie wprowadzać wegovy.

W badaniach klinicznych dotyczących ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, u 1,6% pacjentów przyjmujących wegovy i 0,7% pacjentów przyjmujących placebo odnotowano kamicę żółciową. Zapalenie pęcherzyka żółciowego zgłosiło 0,6% pacjentów przyjmujących lek Wegovy i 0,2% uczestników przyjmujących placebo. W przypadku podejrzenia kamicy żółciowej zaleca się diagnostykę pęcherzyka żółciowego i odpowiednią obserwację kliniczną.

Działanie hipoglikemizujące leku Wegovy zwiększa ryzyko wystąpienia hipoglikemii. W eksperymencie dotyczącym cukrzycy typu 2, 6,2% pacjentów przyjmujących Wegovy doświadczyło hipoglikemii, w porównaniu do 2,5% uczestników przyjmujących placebo. Podczas stosowania z insuliną lub sekretagogiem insuliny, lek Wegovy zwiększa ryzyko hipoglikemii u pacjentów z cukrzycą typu 2, w tym ciężkiej hipoglikemii (jak np. sulfonylomocznik). Należy wyjaśnić pacjentom zagrożenia związane z hipoglikemią, a także jej objawy i wskazania ostrzegawcze. Pacjenci z cukrzycą typu 2 powinni monitorować stężenie glukozy we krwi.

U osób stosujących semaglutyd zgłaszano wystąpienie ostrego uszkodzenia nerek i narastającej przewlekłej niewydolności nerek, w niektórych przypadkach wymagającej hemodializy. Pacjenci z niewydolnością nerek mogą być bardziej podatni na ostre uszkodzenie nerek, chociaż niektóre przypadki odnotowano u osób bez znanej podstawowej choroby nerek.

Pacjenci, którzy doświadczyli biegunki, nudności lub wymiotów, które zmniejszyły ich zapasy płynów, stanowili większość zdarzeń. Należy monitorować czynność nerek podczas rozpoczynania lub zwiększania dawek produktu leczniczego Wegovy u pacjentów zgłaszających poważne działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego lub u pacjentów z niewydolnością nerek zgłaszających jakiekolwiek zdarzenie niepożądane, które może prowadzić do zmniejszenia objętości.

Anafilaksja i obrzęk, obie poważne reakcje nadwrażliwości, były związane ze stosowaniem semaglutydu. Jeśli wystąpią reakcje nadwrażliwości, należy odstawić produkt leczniczy Wegovy i odpowiednio leczyć pacjenta zgodnie ze standardową praktyką medyczną oraz monitorować pacjenta do czasu ustąpienia objawów. Należy zachować ostrożność podczas podawania innego agonisty receptora GLP-1 pacjentowi z obrzękiem gałkowym lub anafilaksją w wywiadzie.

Powikłania retinopatii cukrzycowej u pacjentów z cukrzycą typu 2 : W badaniu z udziałem dorosłych z cukrzycą typu 2 retinopatię cukrzycową zgłosiło 4,0% pacjentów przyjmujących produkt leczniczy Wegovy i 2,7% uczestników otrzymujących placebo. Szybka poprawa gospodarki glukozowej wiązała się z przejściową zmianą w retinopatii cukrzycowej. Pacjenci z retinopatią cukrzycową w wywiadzie powinni być monitorowani pod kątem progresji.

Zwiększona częstość akcji serca: W porównaniu z placebo, uczestnicy badań klinicznych Wegovy doświadczyli średniego wzrostu spoczynkowej częstości akcji serca o 1-4 uderzeń na minutę (bpm). U większej liczby pacjentów otrzymujących preparat Wegovy niż u pacjentów otrzymujących placebo wystąpiły maksymalne zmiany w stosunku do wartości wyjściowych wynoszące 10-19 bpm (41% vs 34%) oraz 20 bpm lub więcej (26% vs 16%). Częstotliwość akcji serca pacjentów jest rutynowo sprawdzana i są oni proszeni o zgłaszanie wszelkich kołatań serca lub oznak spoczynkowego bicia serca. Jeśli u pacjentów wystąpi przedłużający się wzrost spoczynkowej częstości akcji serca, powinni oni zaprzestać kupowania leku Wegovy bez recepty w Polsce.

Badania kliniczne kilku leków odchudzających wykazały występowanie zachowań i myśli samobójczych. Obserwuj wszelkie dziwne zmiany w zachowaniu lub nastroju pacjentów, myśli samobójcze lub smutek. Lek Wegovy nie powinien być przyjmowany przez osoby, które rozważają samobójstwo, podejmowały próby samobójcze w przeszłości lub obecnie doświadczają myśli lub zachowań samobójczych.